Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji ZGADZAM SIĘ
Serwis opon: Prawidłowo przeprowadzony montaż opon oraz wyważenie koła to gwarancja bezpieczeństwa. Na wyposażeniu firmy posiadamy nowoczesne urządzenia do montażu opon oraz wyważania kół z laserową precyzją, po za tym narzędzia diagnostyczne umożliwiające efektywne wykonanie większości napraw samochodowych gwarantujących kompleksową i profesjonalną obsługę. http://autoservi.pl/gfx/upload/oponaul.png
http://autoservi.pl/gfx/upload/tpms.jpg Czujniki TPMS:   W naszym serwisie obsługujemy coraz bardziej popularne  czujniki ciśnienia systemu TPMS, czyli systemu monitorującemu ciśnienie w ogumieniu (programujemy, kodujemy itd...).  Zgodnie z przepisami od 1-go listopada 2014 r. wszystkie nowe samochody sprzedawane na terenie Unii Europejskiej są w niego wyposażone, co wiąże się z dodatkowymi czynnościami podczas serwisu, które wykonujemy.

 


 

Czyszczenie wtryskiwaczy

Czyszczenie ultradźwiękowe służy do czyszczenia oraz usuwania osadów węgla z kilku wtryskiwaczy jednocześnie za pomocą generatora ultradźwiękowego (proces jednoczesnego sterowania wtryskiwaczami i generowania ultradźwięków o odpowiedniej częstotliwości w płynie czyszczącym powodujący rozkład i oczyszczenie zapieczonych osadów).

Wtryskiwacze gazowe:
 Stosowanie paliwa złej jakości (brak wpływu) oraz stosowanie filtrów fazy lotnej złej jakości jest główną przyczyną zapychania się, klejenia wtryskiwaczy gazowych.  Objawami temu towarzyszącymi są głównie nierówna  praca silnika na biegu jałowym, zaświecanie się kontrolki check engine podczas jazdy oraz problemy z rannym przełączeniem pojazdu na zasilanie gazowe.
Wtryskiwacze benzynowe:
 Stosowanie paliwa złej jakości oraz jazda na gazie jest głównym czynnikiem sprzyjającym powstawaniu zanieczyszczeń w układzie paliwowym, jego korozja, osady co sprzyja zapychaniu (zapiekaniu) się wtryskiwaczy benzynowych. Przejawia się to gorszymi osiągami samochodu, problemami z rozruchem, wyższym zużyciem paliwa i nierówną pracą silnika.

 

W związku z powyższym zajmujemy się czyszczeniem (regeneracją) wtryskiwaczy benzynowych oraz gazowych. Zadaniem tej czynności jest usuwanie zanieczyszczeń z wtryskiwaczy specjalnymi środkami chemicznymi i ultradżwiękami, jednocześnie nie uszkadzając w żaden sposób podzespołów wtryskiwacza a także nie wpływają na póżniejsze ich użytkowanie. Czego efektem końcowym jest przywrócenie normalnej pracy wtryskiwaczy benzynowych (gazowych) tzn. zapewnienie jednakowej dawki paliwa wszystkim cylindrom oraz prawidłowe jego rozpylenie skutkuje mniejszym zużyciem benzyny (gazu), przywróceniem mocy i elastyczności silnika.

Pracujemy na urządzeniu firmyLAUNCH

Cechy urządzenia:
Czyszczenie FLUSH-BACK:
funkcja ta umożliwia usuwanie zanieczyszczeń przylegających do wtryskiwaczy poprzez przepłukiwanie ich strumieniem paliwa wraz ze specjalnym detergentem.
Czyszczenie bez demontażu:
urządzenie jest wyposażone w specjalne adaptery i złącza umożliwiające czyszczenie wtryskiwaczy w samochodzie bez konieczności ich demontażu, oraz przeprowadzanie czyszczenia komory spalania silnika.
Test dawkowania:
umożliwia testowanie dawek wtryskiwanych przez każdy wtryskiwacz.
Test rozpylania:
funkcja ta służy do monitorowania statusu rozpylania każdego wtryskiwacza za pomocą funkcji podświetlenia lub przy użyciu specjalnej lampy.
Test szczelności:
umożliwia testowanie szczelności wtryskiwaczy pod wysokim ciśnieniem.
Test wtryskiwania:
umożliwia testowanie kąta wtrysku i stanu rozpylania.
Urządzenie ma regulowane ciśnienie zasilania paliwem za pomocą sterowania mikrokomputerowego. Dzięki temu możliwe jest:
- testowanie rozdzielania wtrysku,
- testowanie ciśnienia otwarcia oraz zamknięcia wtrysku,
- równoczesne symulowanie warunków pracy dla wtryskiwaczy w celu sprawdzenia różnicy.